Ahşap Akıllı Saat Runcible Fon Topluyor

Yapısında herhangi bir kayış ve zincir bulundurmayan akıllı cep saati Runcible farklı tasarımı ile akıllı saat pazarını değiştirmek için Indiegogo’da fon topluyor. 

Akıllı saat pazarında birçok ürün bulunsa da bu ürünlerin büyük bir kesimi birbirine benziyor. Yuvarlak ya da dikdörtgen ekran, plastik ya da deri kayış bu ürünlerin yapıtaşları. Bazen ise Rufus Cuff gibi akıllı telefon benzeri, Blocks gibi parçalara ayrılan ürünler de geliyor. Bu ürünlerin son örneği ise Runcible.

Bunu da Oku : Modüler Akıllı Saat Blocks’un Çıkış Tarihi

runcible akıllı saat

Geçtiğimiz yılın ortalarında hayata adımını atan Runcible en kaba tabirle akıllı bir cep saati. Geliştiricilerine göre ise bu ürün ne bir akıllı saat ne de bir akıllı telefon. Bunun sebebi ise ürünün yuvarlak tasarımı ve normal akıllı saatlere göre biraz büyük tasarımlı olması. 2.5 inçlik yuvarlak dokunmatik ekranı ile tablet ve akıllı telefon benzeri bir kullanıma sahip olan Runcible, hem akıllı saat hem de akıllı telefon pazarında büyük değişiklikler yapılmasına neden olabilir.

Donanım olarak ise akıllı saatlere göre güçlü bir yapıya sahip olan Runcible akıllı saat, 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemciye, 1 GB RAM‘e, 8 GB‘lık depolama alanına ve 7 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip. Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantı seçenekleri bulunan ürünün ekran çözünürlüğü ise 640 x 640 piksel.

runcible akıllı saat indiegogo

Piyasaya sunulması için 250 bin dolarlık bir ihtiyaç ile Indiegogo üzerinde fon toplayan Runcible akıllı saat şuana kadar 80 bin dolar toplamış durumda. Hedefine 14 günü kalan ürünün Indiegogo üzerindeki satış fiyatı ise 399 dolar. Yukarıdaki videodan Runcible’a göz atabilir buradan devam ederek Indiegogo sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz