Akıllı Saat Pazarını Apple Watch Domine Ediyor!

Juniper tarafından yapılan araştırmaya göre Apple Watch yüzde 52’lik bir oranla akıllı saat pazarını domine ettiği ortaya çıktı.

Apple, akıllı saati Apple Watch için henüz bir satış sayısı paylaşmasa da araştırma firmaları boş durmuyor ve ürünün ne kadar sattığını bulmaya çalışıyor. Bunu yapan son firma ise Juniper olurken firmanın elde ettiği verilere göre Apple Watch yüzde 52‘lik bir satış oranı ile akıllı saat pazarını domine ediyor.

Bunu da Oku: 2015’in En İyi 10 Akıllı Saati

2015 yılının kapsayan bu araştırma da Apple Watch’un rakibi Android Wear ise içerisinde Moto 360, LG Watch Urbane ve Sony SmartWatch 3 gibi güçlü ürünler bulunmasına rağmen pazarın sadece yüzde 10’luk bir kısmını alabilmiş durumda. Samsung’un en son akıllı saati Gear S2 ise yine Juniper’a göre büyük reklamlara rağmen halen istenilen satış sayısına ulaşmış değil.

juniper apple watch

Juniper’ın verdiği bilgilere göre 2015 yılında toplamda 17.1 milyon akıllı saat satılmış durumda. Buda Apple Watch’un 8.5 milyondan fazla sattığı anlamına geliyor. Android Wear’ın 2 milyona yaklaşan satış sayısı ise içerisinde bulunan ürünlere dağıtıldığında bu ürünlerin hiçbirinin hala Apple Watch ile rekabet içerisinde olmadığı görülüyor. Akıllı saatlerin geneline bakıldığında ise Apple Watch’un şuan rakibinin yaklaşık 2 milyonluk satış sayısı ile Pebble olduğu belirtiliyor.

Bu rakamları satıcılardan, ithalat-ihracat kayıtlarından ve perakendecilerden elde ettiğini belirten  verdiği bu rakamların 2016 yılında yükselerek değişeceğini belirtiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz