AMD, Sanal Gerçeklik için İşlemci Önerilerini Paylaştı!

Dünyaca ünlü işlemci devi AMD, 2016’ya damgasını vurmasını beklenen sanal gerçeklik gözlükleri için bilgisayar işlemci önerilerini paylaştı.

2015 yılında adını sıkça duyduğumuz ancak özellikle 2016 yılında patlamaya yaşanması beklenen sanal gerçeklik gözlükleri önümüzdeki aylarda bir bir satışa sunulacak. Bu sanal gerçeklik gözlüklerinin bazıları çalışmak için akıllı telefonlara bazıları da bilgisayarlara ihtiyaç duymakta. İşlemci üreticisi AMD ise bilgisayarlar ile çalışan sanal gerçeklik ürünleri için işlemci önerilerini paylaştı.

Bunu da Oku : Qualcomm, Snapdragon Wear Platformunu Duyurdu!

amd işlemci

AMD‘nin paylaştığı liste tabi ki kendi ürünlerine ait ve 4, 6 ve 8 çekirdekli işlemcileri barındırıyor. Listedeki en düşük özellikli işlemci  3.9 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Athlon X4870K olurken en yüksek model ise 4.7 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli FX-9590 olmuş durumda.

AMD paylaştığı bu listeyi sanal gerçeklik ürünlerinde denediğini ve denemelere göre yüksek performans sunan ürünleri paylaştığını belirtiyor. Ancak firma hangi testler ve ne gibi durumlarda deneme yaptığını belirtmezken ürünler hakkında bir puanlama sistemi de bulunmuyor.

oculus uyarı

AMD‘nin bu paylaşımının ardından listedeki ürünleri deneyen kullanıcılar ilginç bir durumla karşı karşıya kalmış. Bu durum ise AMD’nin listedeki en güçlü işlemcisi olan FX-9590‘nın Oculus Rift sistem gereksinimlerinde denenmesi sonucu, “Sisteminiz Oculus Rift için yeterli değil.” uyarısı alınması olmuş. Olay üzerine ise ne Oculus’dan ne de AMD’den bir ses henüz gelmiş değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz