Apple, Akıllı Saati için Manyetik Kayış Patenti Aldı!

Apple’ın akıllı saati Apple Watch için manyetik yapıya sahip yeni bir kayış patenti aldığı ortaya çıktı. Yeni kayış Apple Watch’a esnek bir kullanım sunacakken koruyucu olarak da görev yapacak.

Apple Watch için sürekli bir çalışma halinde olan Apple’ın, ürününe yeni modeller ve yeni seçenekler eklemek istediği biliniyordu. Amerika Patent ve Marka Ofisi’nin dün yayınladığı bir patent bildirisi ile ortaya çıkan yeni Apple Watch kayışı da bu durumu doğruladı.

Bunu da Oku : Apple Watch 2 Geliyor!

Apple’ın aldığı patente göre yeni Apple Watch kayışı manyetik ve oldukça güçlü bir yapıya sahip. Patent görsellerine göre Apple Watch bu kayışla birlikte artık sadece kullanıcıların bileklerinde değil televizyonlarda, bilgisayar ekranlarında ve buzdolabı kapaklarında da durabilecek bir ürün olacak.

apple watch koruyucu kayış

Bu kayış aynı zamanda Apple Watch’u bir stant haline de getirebilecek ve akıllı saat kullanıcıların masalarının üzerinde kullanabilecekleri bir ürün olarak da görev yapabilecek. Ufak ekranı ile masa üzerinde ne iş yapılır bilinmez ancak böyle bir özellik patent içerisinde yer alıyor.

Patentte yer alan son bilgi ise bu kayışın aynı zamanda bir koruyucu kılıf olarak da görev yapabilecek olması. Katlanır yapısı sayesinde tamamen katlanarak Apple Watch‘ların ekranlarını da kapatabilecek olan bu kayış akıllı saate dışarıdan gelecek herhangi bir darbeyi de durdurmuş olacak.

Yeni kayış için Apple‘dan henüz resmi bir açıklama gelmedi ve bu kayışın ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz