Apple, AR Gözlüğünde Çalışan Nasa Mühendisleri Var

Apple, yeryüzündeki yeni gelişen gerçeklik projesini elde etmek için doğru insanları işe almaya gelince, net bir tavır sergiler.

Bloomberg’den yeni bir rapora göre, şirket, Nasa’nın Jet Propulsion Lab’ın Misyon İşlemleri Yenilik Ofisi’nin kurucusu Jeff Norris’i işe almak için Nasa’daki çalışanları topladı.

Norris, Microsoft’un Holo Lens’i Uluslararası Uzay İstasyonu’na getirmekle sorumluydu ve Mars roversleri gibi dünya dışı teknolojileri kullanarak VR ve AR araçlarıyla tekrar Dünya üzerinde çalışmak için çalışıyorlardı. Böylece Cupertino şirketinin uzmanlığından kesinlikle emin kaldı.

Bloomberg kaynakları, Norris’in bu yılın başından beri Apple ile birlikte olduğunu ve eski Dolby Labs yönetim kurulu yöneticisi Mike Rockwell’in başkanlığında geliştirilmiş bir gerçeklik ekibinin parçası olarak çalıştığını belirtti.

Bunu da Oku :  Evlilikleri Kurtarmak Yine Teknolojiye Kaldı

Norris, özellikle Apple’ın genişletilmiş gerçeklik gözlüklerini hayata geçirmenin yanı sıra artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanacak olan gelecek iPhone’lara da getirmekle görevlendirildi.

Apple CEO’su Tim Cook, kişisel bilgisayarların geleceği olarak AR teknolojisinde çiftliğe bahis gibi görünüyor. AR deneyimlerinin “günde üç öğün yemek” gibi her yerde olacağını öngören Yetkisiz, gelişen gerçekliğin övgülerinden övgüyle söz ederken karakteristik olmayan bir tavır takındı.

Facebook, Google ve Samsung gibi şirketlerin sanal gerçeklikteki potansiyeli kovalamaya daha fazla yatırım yaptıkları görülürken, Tim Cook aktif olarak o bölgedeki Apple’ı yönlendiriyor.

Doygunlaşan bir akıllı telefon pazarıyla, tablet satışları ve kayalık bilgisayar pazarını durdurarak, Apple, AR çıkarlarının ürün portföyüne yeni heyecan katacağını umuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz