Apple Batarya Sorununu Kökten Çözmeye Çalışıyor

Teknolojik ürün kullanımındaki en büyük sorunlardan biri olan batarya problemine Apple kökten çözüm arıyor.

Bilindiği gibi bataryayla çalışan hemen her ürünün temel sorunu uzun süreli kullanamama gerçeği. Konuyla ilgili bir çok firma yeni araştırmalar ve yeni çözümler üretse de şimdiye kadar klasik lityum iyon teknolojisinin dışına çıkamıyor.

Dünya devi Apple‘ın konuyla ilgili büyük bir araştırma başlattığı ifade ediliyor. Bu araştırma, başta akıllı ürünler ve giyilebilir cihazlar olmak üzere tüm teknolojik ürünlerin gelişimini kapsıyor. İki aydır devam ettiği belirtilen araştırmada mevcut lityum-iyon teknolojisi üzerinde bazı geliştirmelerin olması düşünüldüğü beliriliyor. Apple‘ın bu değerlendirmeleri yapabilmesi için yeni bilim adamlarını işe alacağı ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Razer’dan Batarya Şampiyonu Akıllı Saat

Basitçe anlatmak gerekirse Apple‘ın bataryanın depolamasını sıvı elektrolitler ile yapabilecek bilim adamları aradığı belirtiliyor. Bu şekilde lityum-iyon hareketlerinin sıvı elektrolitler yardımı ile şarj edilebilmesi prensibini kapsıyor.

Sonuç olarak eğer gerçekten bu gelişim sağlanırsa başta teknolojinin geleceği olarak bakılan giyilebilir teknoloji cihazları başta olmak üzere bir çok ürün adeta yeniden doğacak ve kullanıcıların şarj sorunları kökünden çözülmüş olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz