Apple sanal gerçeklik gözlüğüyle geliyor!

Apple firması son zamanlarda yeni işlemci ve yeni işletim sistemiyle çıkaracağı cihaz ile gündeme geldi.

Dünya teknoloji devlerinden olan Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüklerini 2020 senesine kadar satışa sunması beklenirken, Bloomberg’in haberinde yer alan bilgiye göre Apple sadece yeni bir cihaz üzerine çalışmıyor. Apple satışa sunacağı bu cihazda rOS isimli yeni bir işletim sistemi ve özel bir çip donanım üretimi yapacak. Ayrıca Apple, AR içeriği için tamamen yeni bir uygulama mağazasıyla piyasaya çıkmayı planlıyor.

Apple’ın bu süreçte en büyük sorunları arasında yer alan konuysa cihazı genel tasarım çizgisine uygun bir biçimde ince ve zarif görünüm kazandırma çalışması içerisinde olması. Halihazırda piyasada bulunan AR gözlükler, iPhone X’e göre göze batan bir tasarıma sahipler.

Apple ayrıca birbirinden farklı kontrol yönetimleri test ediyor. Cihazın Microsoft’un sunduğu HoloLens’e benzer bir biçimde hareket komutlarını algılayacağı ve Apple’ın şuanda da kullandığı dijital asistanı olan Siri’nin aynı zamanda bir akıllı telefon uygulamasının yardımı sayesinde ses komutlarını algılayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu iddiaların tamamı Apple tedarikçisi Catcher Technology tarafından ortaya atıldı.

Apple’ın CEO’su olan Tim Cook, şuana kadar AR hakkında düşüncelerini hiç gizlemedi. ARKit adımıyla birlikte Apple’ın bir çeşit AR gözlüğü üretmeye başlayacağı zaten bekleniyordu. Fakat Apple firmasının endüstri konumu gereği böyle bir duyurunun erken gelmesi teknoloji tutkunlarını heyecanlandırdı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz