Apple Watch 62 Yaşındaki Amcanın Hayatını Kurtardı!

Bahçesindeki işlerle uğraşan 62 yaşındaki bir kişi Apple Watch’un nabız ölçeri sayesinde kalp krizi tehlikesini atlattı.

Akıllı saat ve akıllı bileklik gibi birçok giyilebilir ürün içerisinde nabız ölçer bulunuyor. Bu nabız ölçerler doğru kullanıldığı takdirde hayat kurtarma özelliğine de sahip. Tıpkı 62 yaşındaki Dennis Anselmo isimli bir vatandaşın yaptığı gibi.

Bunu da Oku : Sanal Gerçeklik Hayat Kurtaracak!

Dennis Anselmo geçtiğimiz günlerde evinin bahçesi ile uğraşan ve uğraştıktan sonra yorgunluğunu gidermek için kenarda oturmaya başlayan ve kalp krizi tehlikesi bulunan sıradan bir vatandaş. Anselmo’nun kalp krizi tehlikesinden haberi yok ancak dinlenirken Apple Watch üzerinden nabızlarına bakması ile normal şartlarda 50bpm olan nabız atışını 210bpm olarak görmesi kalp krizi tehlikesi olduğunu ona gösterdi.

The Sun sitesinin haberi göre hemen hastaneye giden Anselmo gerekli tedaviyi gördükten sonra kalp krizi tehlikesini atlattı. Kendisinin söylediğine göre, doktorlar kendisine eğer bu durumu farketmeyip bu şekilde uyusaydın öldürücü bir kalp krizi ile karşılaşabilirdin şeklinde bir açıklama yapmış. Doktorların belirttiğine göre ise birçok kişi nabız atışlarını bilmediği için öldürücü kalp krizine maruz kalıp hayatını yitirmekte.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz