Apple Watch, Fitbit’in Satışlarını Etkilemedi!

Fitbit’in üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan CEO James Park, Apple Watch’un Fitbit’in satışlarına herhangi bir olumsuz etki yapmadığını belirtti.

Haziran ayı içerisinde halka arz edilen ve 6 milyar dolardan fazla bir değerlemeye kavuşan aktivite takipçisi pazarının lideri Fitbit 2015 yılı üçüncü çeyrek tablosunu açıkladı. Şirket CEO’su James Park tarafından yapılan açıklamada Fitbit için yine büyüme ve yine katlanarak artan bir kar bulunuyor.

Bunu da Oku : Fitbit Halka Arzda 6.2 Milyar Doları Gördü!

James Park’ın yaptığı açıklamaya göre aktivite takipçisi lideri Fitbit üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 168′lik bir büyüme elde etti. Fitbit bu büyüme ile birlikte bu çeyrek içerisinde 4.8 milyon ürün satarak gelirini de 409 milyon dolara çıkardı. Geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde toplam gelirin 152 milyon dolar olduğunu belirten Park dördüncü çeyrekte ise 620 milyon dolarlık bir gelir beklediklerini belirtti.

Bunu da Oku : Fitbit İkinci Çeyrekte 4.5 Milyon Ürün Sattı!

Apple Watch tehdit mi?

Üçüncü çeyrek sonuçlarını yorumlayan Park; “Tabloda görüldüğü üzere Fitbit büyümesine hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem takımımız hem de müşterilerimiz ile birlikte sağlık ve fitness alanındaki hedeflerimize doğru güvenli bir şekilde ilerliyoruz.” açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın ardından basından gelen; “Apple Watch pazarın yüzde 20’sini eline aldı Fitbit ise yüzde 24.3 olarak görülüyor, yakın zamanda Apple Watch, Fitbit için bir tehdit olur mu?” sorusuna cevap veren Park; “Apple Watch’un Fitbit’e maddi anlamda olumsuz bir etkisi olmadı ve pazarda iki farklı alanı temsil ediyoruz bu yüzden gelecekte de bize etkisi olmayacak.” dedi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz