Apple Watch için Arayüz Ekibi Oluşturuldu!

Apple, akıllı saati Apple Watch’un saat arayüzünü geliştirmeleri için Clock Face Team isimli yeni bir ekip kurdu. Ekipten ve olaydan sızan detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz haftalarda yazılım mühendisi ünvanı ile elemanlar aradığını duyuran Apple’ın bu arayışının altındaki sır perdesi aralandı. Yeni bir ürün geliştirilmesi için arandığı tahmin edilen bu mühendislerin asıl görevlerinin Apple Watch olduğu ortaya çıktı.

Bunu da Oku : watchOS 2.2 Beta Yayınlandı!

iPhoneHacks sitesi tarafından ortaya çıkarılan durumda bu yazılım mühendislerinin Apple’ın akıllı saati Apple Watch için kurduğu özel bir ekipte yer alacağı öğrenildi. Kurulan bu özel ekip ise Clock Face Team isminde ve isminden de anlaşılacağı üzere Apple Watch‘un saat arayüzüne odaklanacak. Alınan ve alınacak bu mühendisler ise tüm güçlerini Apple Watch’un saat arayüzünü geliştirmeye ayıracak.

Bu olayın ardından Apple Watch’un saat arayüzü tasarımı tamamen değişecek mi sorusu da akıllara geldi ancak bu durumun asıl cevabını watchOS 3.0 ile alabileceğiz gibi görünüyor. Bunun sebebi ise Apple Watch için watchOS 2.2‘nin henüz yayınlanmamış olması ve yeni ekibin bu versiyona bir tasarım yetiştirebilecek olmaması. Ancak yeni ekibin ilk saat arayüzü için ilk çalışmalarını watchOS 2.2 ile görebiliriz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz