Apple Watch ile Tesla Model S’i Ayağınıza Çağırın!

Tesla geçtiğimiz ay otomobillerine getirdiği yeni yazılım versiyonu 7.1 ile “Otomobili Çağır” özelliğini eklemişti. Kullanıcılar ise bu özelliği kullanmaya başladı.

Tesla otomobilleri ile herkesin ağzını açık bırakmayı başaran Musk geçtiğimiz ay otomobillere 7.1 yazılım güncellemesi yapıldığını duyurmuş ve bundan böyle Tesla modellerinin çağrılabileceğini açıklamıştı. Musk bu açıklamayı da 2 yıl sonra otomobillerin New York’tan Los Angeles’a dahi çağrılabileceğini söyleyerek süslemişti.

Bunu da Oku : Tesla Otomobiller için Apple Watch Uygulaması!

Tesla, Elon Musk‘ın söylediği bu duruma adım adım ilerliyor demek yanlış olmaz çünkü kullanıcılar 7.1 versiyonu ile gelen “Summon” yani “Çağır” özelliğini kullanmaya başladı bile. Yapılan yazılım güncellemesi ile Tesla iPhone dolayısıyla Apple Watch uygulamasında da bir güncelleme yapıldı. Mark Schey isimli bir Tesla Model S kullanıcısı ise Apple Watch kullanarak, otomobilini garajdan çıkarmayı başardı.

Kullanıcılar bu özellikle ile sadece çağırma değil otomobillerin istenilen yere park edilmesini de sağlayabilecek. Yani siz arabadan indikten sonra vale gibi araç kendi kendini belirlenen alana park edebilecek. Şuan için sadece 11 metrelik bir alanda geçerli olan bu çağırma durumunun ilerleyen zamanlarda Elon Musk’ın söyleşine doğru uzanması bekleniyor. Yukarıdaki videodan da Tesla çağırma özelliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz