Apple Watch Medikal Bir Ürün Değil!

Apple CEO’su Tim Cook, The Telegraph’a verdiği bir röportajda akıllı saatleri Apple Watch’un medikal bir cihaz olmadığını ve Apple’ın bu alanda yeni bir ürün geliştirebileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde The Telegraph gazetesine bir röportaj veren Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch hakkında açıklamalar yaparak hem pazarın hem de kullanıcıların aklındaki Apple Watch‘un sağlık odağındaki bazı soruların cevabını verdi.

Tim Cook gazeteye verdiği röportajda ilk olarak Apple Watch‘un sağlık odaklı bir ürün olduğunu ancak genel olarak bir medikal ürün olmadığını ve bu alanda akıllarda soru işareti olmaması gerektiğini belirtti. Bunun sebebini ise Apple Watch genel olarak kullanıcının sağlık durumunu gösterse de ürün Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin medikal ürün testine girmediği için hastalık durumlarına cevap verebilecek bir kabiliyeti bulunmuyor şeklinde açıklayan Cook, Apple Watch‘u bu şekilde çalışan medikal bir ürün yapmayacaklarının da altını çizdi.

Medikal alanda akıllı bir ürün geliştirilip geliştirilmeyeceği sorusuna ise Apple Watch üzerinden yeni bir ürün ya da yeni bir uygulama ile bu alana girilebilir şeklinde bir açıklama yapan Cook, üstü kapalı şekilde Apple‘ın akıllı bir medikal ürün geliştirebileceği sinyalini de verdi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz