Apple Watch Series 4’ün Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Teknoloji devlerinden Apple 12 Eylül tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanda 3 yeni iPhone modeli ve beraberinde Apple Watch Series 4’ü tanıttı.

Ekran boyutunun artması vesilesiyle çok daha çekici hale gelen saatin Türkiye’de satışa çıkacağı tarih açıklandı.

İşte Apple Watch Series 4’ün Türkiye çıkış tarihi!

Apple’ın yapmış olduğu lansmanda birçok kişi yeni çıkacak olan iPhone modellerinden daha çok Apple Watch Series 4’ün heyecan verici olduğu görüşünde. Özellikleri ve yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Apple’ın yeni akıllı saati uçtan uca ekranı ile de oldukça iddialı.

Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 4, 19 Ekim cuma gününden itibaren Türkiye’de satışa çıkacak.

Peki Apple Watch Series 4’ün Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Tasarımı ve özellikleri ile beğeni toplamayı Başaran Apple’ın yeni akıllı saati Türkiye’de 3.499,00 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

Apple Watch Series 4 ne gibi özellikler sunuyor?

Çift çekirdekli S4 işlemcisi ile birlikte Series 3 ve diğer tüm Apple Watch modellerinden çok daha hızlı olan Apple Watch Series 4, performans açısından kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor.

40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta piyasaya çıkacak olan Apple Watch Series 4, böylece önceki modellere kıyasla yüzde 30 daha büyük bir ekrana sahip olacak. WatchOS 5’in geniş ekran ile harmanlanması büyük kullanım kolaylığını da beraberinde getirecek.

WatchOS 5’te büyük ekran için kullanıcı arayüzünde de değişikliklere giden teknoloji devi Apple, Fotoğraflar, Haritalar ve Takvim gibi uygulamalarını da güncelledi. Böylece Apple Watch 4’ün büyük ekranı ile bu uygulamalardan en iyi şekilde yararlanılması hedeflenmiş oldu.

Apple ayrıca yeni akıllı saatinde ivmeölçer ve jiroskop gibi donanım iyileştirmeleri ile cihazı Watch 3’e kıyasla oldukça güçlendirdi.

Digital Crown uygulamaların çok daha iyi bir şekilde kontrol edilebilmesi için yeniden tasarlandı. Bunun yanı sıra saat arayüzü yenilendi. Böylece büyük ekranın avantajından faydalanılarak çok daha fazla bilgi kullanıcılara sunuluyor.

Uçtan uca ekran tasarımıyla gelen yeni Apple Watch modelinin pil ömrü bir önceki seri ile aynı kaldığını görmekteyiz. Gündelik kullanımda yeni akılı saat 18 saat bir pil ömrünü de kullanıcılara sunacak. Egzersiz durumlarında ise yeni akıllı saatin pil ömrü 6 saat olarak açıklandı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz