Apple Watch’a Mekanik Rakip Swiss Alp Watch

Lüks saat üreticisi H.Moser & Cie tamamen mekanik bir yapıda olan ve dış görünüşü ile Apple Watch’u birebir andıran Swiss Alp Watch isimli yeni bir saat duyurdu. 

Bugün piyasada Apple Watch benzeri birçok akıllı saat bulunuyor ancak Apple Watch benzeri bir anolog saat görmemiştik. Lüks saat üreticisi H.Moser & Cie ise bu işe el attı ve Swiss Alp Watch isminde tamamen mekanik yapıda olan ve tasarımı ile tamamen Apple Watch‘a benzeyen bir saat duyurdu.

Bunu da Oku : Casio Akıllı Saatini Duyurdu!

Firma ürünün Apple Watch ile olan benzerliği hakkında bir açıklama yapmasa da saatin tasarımı ile birlikte ürünün altın kasası ve hafif kavisli ekranı tamamen Apple Watch’tan alıntı. Hatta Swiss Alp Watch, Apple Watch’un Digital Crown‘una benzer bir de çevirmeli düğmeye sahip. Bu saatin Apple Watch’tan farkı ise analog yapıda olması ile birlikte tamamen mekanik bir yapıya sahip olması. Yani bu saatte akıllılığı gösterecek saat arayüzleri, gelen bildirimler, aktivite takipleri ve nabız ölçme gibi herhangi bir özellik bulunmuyor.

Swiss Alp Watch’un yine Apple Watch’ta olduğu gibi 38mm’lik bir modeli bulunuyor. Sadece 50 adet bulunan bu modelin fiyatı ise 24.900 dolar. Yukarıda bulunan videodan saat hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz