Apple Watch’a Olan İlgi Giderek Azalıyor!

ABD’li popüler teknoloji yatırımcısı Fred Wilson yaklaşık 2 buçuk ay arayla yaptığı iki Apple Watch anketinin sonuçlarını yayınladı. Wilson’ın anketine göre sonuçlar hiç de iyi değil.

ABD’nin en çok bilinen yatırımcılarından ve Kickstarter ve Foursquare gibi işlerin arkasındaki adam olan olan Fred Wilson yaklaşık 2 buçuk ay aralıkla yaptığı 2 Apple Watch anketini bugün yayınladı. Fred Wilson’ın anket sonuçlarına göre Apple Watch’a olan ilgide azalma var.

Wilson’ın yayınladığı sonuçlar 21 Mayıs ve 5 Ağustos tarihlerinde yapılan anketleri gösterirken ilk ankete 760 kişi katılırken ikinci ankete 688 kişi katılmış. Ankette 4 adet soru yer alıyor ve “Hayatını etkiledi mi?” ve “Başkasına önerir misin?” gibi can alıcı sorular bulunuyor.

Sadece yüzde 37’lik kısmın hayatını etkilemiş!

Anketin ilk sorusu “Her gün takar mısın?“, ilk ankette yüzde 81‘lik bir oranla evet alırken bu oran 5 Ağustos’ta yüzde 70‘e düşmüş ve hayır diyenler yüzde 13’lük bir değişim oluşturmuş durumda. Anketin ikinci sorusu ki belki satış sayılarındaki en önemli problem de bu “Hayatını etkiledi mi?” ilk ankette yüzde 46‘lık bir orana sahipken ikinci ankette yüzde 19’luk azalma ile yüzde 37‘ye gerilemiş.

Ekran Resmi 2015-08-06 10.57.22 copy

Kullanıcıların yüzde 45’i önermiyor!

Anketin üçüncü sorusu olan “Apple Watch’u şuan ilk aldığından daha çok seviyor musun?”  can alıcı bir şekilde ilk ankette yüzde 71’ken, bu durum ikinci ankette yüzde 17 azalarak yüzde 59‘a gelmiş. Ve anketin son sorusu “Başkalarına önerir misin?” Apple Watch’a son yumruğu vuruyor. Sorunun cevabı ilk ankette yüzde 67‘lik bir orana sahipken ikinci ankette yüzde 55’de kalmış. Yani yüzde Apple Watch kullanıcılarının yüzde 45’inin önermediği bir ürün olarak görülürken 2 buçuk aylık sürede fikrini değiştiren kullanıcı oranı ise yüzde 18.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz