Artık Kolunuza Tablet Takabileceksiniz!

Her yeni güne uyandığımızda farklı bir giyilebilir ürüne rastlıyoruz. Bu kez ortaya çıkan ürün giyilebilir tablet…

Bilindiği gibi giyilebilir teknolojinin temellerinden birisi de geliştiriciler. Geliştiricilerin de destek aradığı ve aradıkları desteğin ardından fikirlerini dünya ile tanıştırabildiği mecraları gündemimize taşımaya devam ediyoruz.

Kickstarter ve Indiegogo‘da yer alan projelerden birisi ise Rufus Cuff isimli giyilebilir tablet oldu! İlk anda kulağa ve göze ilginç gelse de Indiegogo‘da başlatılan bu kampanya destekçilerini bulmaya çoktan başlamış durumda.

Bunu da Oku: Giyilebilir Teknolojinin de Alet Edildiği Kopya Şebekesi Çöktü

Görünüş ve kullanış anlamında akıllı saat ile aynı olan ürünün 3.2 ekranlı bir mini tablet olarak düşünebilirsiniz. Her yerde yanınızda olabilen tabletinizin kolunuza takılı ve çok daha küçük halde yanınızda olması fikri şimdiden birçoklarının dikkatini çekmiş durumda.

Kampanya için 800 bin dolarlık ön sipariş alındığı belirtilirken 400×240 piksel ekran, 640×480 piksel resim çekebilme özellikleri bulunuyor.

Ürünü geliştiren şirketten yapılan ilk açıklamada ise gelecekte giyilebilir bilgisayarların hayatımıza gireceği belirtiliyor. Belirli bir zaman geldikten sonra akıllı saatin marifetlerinin yetersiz kaldığı anda devreye gireceği ifade edilien giyilebilir tabletin piyasaya çıkışı ile ilgili bilgilerin gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz