Basis Peak Kullanıcılarının Super Bowl 50 Reaksiyonları!

Intel, akıllı saati Basis Peak kullanıcılarının Super Bowl 50 maçındaki tüm reaksiyonlarının analiz edildiği bir infografik yayınladı. İşte, kullanıcıların maç sırasındaki durumları.

Bu yıl 50’ncisi düzenlenen Amerika Futbol ligi (NFL)’nin yine reklamları milyonlarca dolara satıldı ve maç yine rekorlar kırdı. Denver Broncos takımının kazandığı Super Bowl 50 milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi ve heyecanla takip edildi. Intel ise akıllı saati Basis Peak ile maçı izleyen kullanıcılarının bu heyacanlarını takip etti.

Bunu da Oku : Oculus Rift’e Özel PC’ler Satışta!

Super Bowl 50‘yi kimliği bilinmeyen 20 bin Basis Peak kullanıcısı ile takip eden Intel bu takibi, kullanıcıların nabızlarını, aktivitelerini ve kalorilerini alarak yaptı. Bu değerler ile maç başlangıcından sonuna kadar bir infografik yayınlayan Intel kullanıcıların ortalama değerlerini de paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre 5 saat süren maç esnasında kullanıcılar ortalama iki pizza dilimine karşılık gelen 612 kalori yaktı. Maçın başından sonuna kadar kullanıcılar ortalama 756 adım atarken ilginç bir şekilde maç esnasında atılan adım sayısı ile reklam aralarında atılan adım sayısı neredeyse aynı. Kullanıcıların kalp atışları ise maçın ilk yarısında en yüksekken diğer yarılarda azalmış ve son yarıda ise tekrar artış göstermiş durumda. Ortlama nabız ise 80 civarında.

Yayınlanan rapora göre aslında Super Bowl 50‘nin o kadar da heyecanlı geçmediğini ancak yine de kullanıcıların yerinde duramadığı görüyoruz. İzleyicilerin hem yayın hem de reklam arasındaki davranışları görmek için güzel bir örnek olan bu çalışma ve benzerlerinin televizyonculuk işinde sürekli kullanılabilecek bir etken olabilir.

Yayınlanan infografiğin tamamına buradan ulaşıp detaylı inceleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz