Beyerdynamic’ten 1.200 Dolar Değerinde Kablosuz Kulaklık

Telefon üreticileri birer birer kulaklık girişini kullanmayı bırakıyor. Kulaklık üreticileri de kablosuz kulaklık üretimine hız veriyor. Ünlü kulaklık üreticisi Beyerdynamic de kablosuz kulaklık yarışında en önemli isimlerden biri. Dünyaca bilinen marka yeni geliştirdiği Xelento Wireless adlı üst segment kablosuz kulaklıklarla ses konusunu ciddiye alan kullanıcıları hedef alıyor.

Bunu da Oku : Microsoft’tan Parkinson Hastaları İçin Bileklik

Yeni kablosuz kulaklığın adı tanıdık geliyor. Zira Beyerdynamic’in daha önce Xelento adlı bir kulakiçi kablolu kulaklığı mevcuttu. Bu yeni model eskisinin kablosuz sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Birçok firmanın aksine tamamıyla kablosuz kulaklık üretmeyen ve birbirleriyle kabloyla bağlanmış olan bu modelle karşımıza çıkan Beyerdynamic, kulaklığı kablolu biçimde kullanmaya da izin veriyor. Kablo üzerinde bulunan ufak bir bölümde kulaklığın bluetooth bağlantısını yapmayı sağlayan ekipmanlar, pil ve bir de 3.5 milimetrelik kulaklık çıkışı bulunuyor. Böylece kulaklığın pili bitse bile kabloyla bağlayarak müzik keyfine kaldığınız yerden devam etmek mümkün oluyor. Odyofillerin büyük bir bölümü kablolu bağlantıda ses kalitesinin daha yüksek olduğunu düşündüğü için bu çözüm mantıklı görünüyor. Üst düzey ses kalitesi sunan kulaklığın tek şarjla aşağı yukarı 5.5 saat kullanım sunmuş olduğunu da belirtelim.

Her kablosuz kulaklık gibi Xelento Wireless‘ın da fiyatı kablolu modele göre daha yüksek. Bu kulaklığa sahip olabilmek için 1.199 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Kablolu modele göre 200 dolar daha pahalı olan kulaklığın bu fiyatla sadece ses tutkunlarına hitap edeceği ortada.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz