Bu Tişört ile X-Ray’e Gerek Kalmayacak!

Kickstarter’da fonlamaya başlayan Virtuali-Tee isimli bir tişört üzerinde barındırdığı düzenek sayesinde kullanıcısını X-Ray cihazının içindeymiş gibi gösterebiliyor.

Çeşitli sebeplerden dolayı X-Ray cihazına girmiş ve iskelet sisteminizi görmüş olabilirisiniz. Peki bu X-Ray sistemi bizim vücudumuzun içini canlı olarak gösterebilseydi ne olurdu? Yok canım demeyin çünkü Virtuali-Tee isimli bir tişört şuanda bu işi yapmak için fonlamaya başladı bile.

Bunu da Oku : Coca Cola ile Kendi Cardboard’ınızı Yapın!

Virtuali-Tee bir tişört ve mobil uygulamalardan oluşan bir sistem. Geliştiriciler tişört üzerine bir düzenek kurmuşlar ve uygulamalar sayesinde tişörtü giyen kişinin içi, organları ve kalp atışı canlı olarak görünüyor. Virtuali-Tee sadece akıllı telefonlarla değil sanal gerçeklik gözlükleri ile de çalışabiliyor ve bu alanda farklı bir deneyim sunuyor.

Çocuklar, ebeveynler, okullar ve eğitim yerlerinin kullanabileceği bu sistem geliştiricilerin iddiasına göre tıpta da kullanılabilecek. Kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere 3 farklı renk çeşidi bulunan bu tişörtün Kickstarter’daki hedefi ise 70 bin pound. Şuana kadar 33 bin pound toplayan Virtuali-Tee X-Ray tişörtünün başlangıç fiyatı ise 22 pound ve destek olmak isteyenler için Cardboard gibi çözümler ile satışta olan seçenekler de mevcut.

Yukarıdan videoyu izleyerek daha fazla bilgi ve detay görebileceğiniz Virtuali-Tee tişörtünün Kickstarter sayfasına ise buradan ulaşarak destekte bulunabilirisiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz