Bu Kordon Klasik Saatleri Akıllandıracak!

Ünlü lüks saat üreticilerinden Montblanc, klasik saatleri akıllı saate dönüştürecek e-Strap isimli bir kordon geliştirdi. Montblanc e-Strap ürününün detayları haberimizde.

Akıllı saatlerin yavaş yavaş piyasaya girmesi ile popüler lüks saat üreticileri de bazı teknoloji şirketleri ile ortaklıklar gerçekleştirerek akıllı saat işine girmeye başlamıştı. Kendisi de lüks saat üreticilerinden biri olan Montblanc klasik saat üreticisi olup da akıllı saat işine girmek isteyen markaların yüzünü güldürecek bir ürün ortaya çıkardı.

Montblanc‘in ortaya çıkardığı e-Strap isimli bu ürün klasik saatlere takılabilecek bir kordondan oluşurken kordon üzerinden akıllı bilekliklere benzer bir dijital ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde birer akıllı saate dönüşecek olan klasik saatler kendi tasarım ve yapılarından da herhangi bir kayıp yaşamamış olacak.

Montblanc e-Strap ürününün klasik saatler ile yapabilecekleri ise oldukça fazla. Ürün üzerinde bulunan ekran sayesinde kullanıcısının aktivitelerini takip ederek, yakılan kaloriyi, atılan adımı ve gidilen mesafeyi ölçebiliyor. Zamanı geldiğinde kullanıcısını spor yapması için uyarabilen Montblanc e-Strap aynı zamanda akıllı telefonlarla da iletişim kurabilen bir ürün. Ürün bu özelliği ile de akıllı telefonlardan gelen bildirimleri ekranından gösterebilirken akıllı telefonlara el sürmeden müzik değişimi de yapabiliyor.

Montblanc e-Strap iOS ve Android cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışıyorken ürünün fiyatı ise kendi başına 250 euro civarında. Ürünün bulunduğu Montblanc klasik saatler ise 3000 ile 4700 euro arasında bir fiyat etiketine sahip. Ürünün önümüzdeki günlerde CES 2015 etkinliğinde tekrar sahnede olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz