Casio’dan Akıllı Saat Haberleri Geliyor!

Ünlü saat üreticilerinden Casio, akıllı saat pazarına gireceğini duyurdu. Üstelik deneyimli firma bu akıllı saat üzerinde 4 seneden beri çalıştığını da belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Amazon üzerinde ortaya çıkan yorumlarla Apple Watch ile kıyaslanarak akıllı saat pazarında adı duyulan Casio nihayet akıllı saat pazarına gireceğini duyurdu. Şirket CEO‘su  Kazuhiro Kashio’nun verdiği bilgilere göre Casio 4 yıldır bu akıllı saat projesi üzerinde çalışıyor.

Bunu da Oku: Hesap Makineli Casio, Apple Watch’tan Daha İyi

Kashio‘nun yaptığı açıklamaya göre Casio 4 yıldır birçok akıllı saat prototipi ortaya çıkarmış. Ortaya çıkan bu akıllı saat modelleri arasında akıllı telefon özelliği bulunan bir modelinde olduğunu belirten Kashio, tüm bu prototiplerinde tekrar iptal edildiğini belirtmiş. Hazırlanana bu prototiplerin iptali için Casio’yu yansıtmadığı ve daha iyisini ortaya koymak için iptal edildiğinin de altını çizen CEO, piyasaya sürülecek akıllı saatleri hakkında da bir bilgi vermedi.

Gelecek Casio akıllı saatinin nasıl olacağı bilinmese de ürünün tamamlandığı ve 2016 yılının Mart ayında raflardaki yerini alacağı biliniyor. Aynı şekilde fiyatının da 400 dolar civarında olacağı bilinen Casio akıllı saatin önümüzdeki aylarda özellikleri ve fotoğrafları da muhtemelen ortaya çıkacaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz