Çin’den ucuz akıllı saat atağı Bluboo Xwatch

Çin’den yeni gelecek olan Bluboo akıllı saatler, ucuz fiyatı ve yüksek özellik kapasitesi ile kısa süre içerisinde satışa çıkacak.

Piyasada bir çok akıllı saat modeli piyasada satışta bulunuyor ancak Çin‘den gelen bu model beklemeye değer olabilir…

Bluboo XWatch, kullanıcısı doyuracak özelliklerinin yanında uygun fiyat seçeneği ile akıllı saat piyasasına iddialı bir giriş yapmaya çalışacak. Bluboo firması daha önce ucuz akıllı telefon modelleri ile satışa çıkarak dünyada ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Şimdiki projeleri ise Bluboo XWatch ile ilk akıllı saat denemelerini satışa çıkarmanın planlarını yapıyorlar. Üstelik pahalı modellerde bulunan özellikleri de hem yazılım hem donanım tarafında geliştirerek kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bunu da Oku: Daha Şık Android Wear Akıllı Saatlere Hazır Mısınız?

İlk ortaya çıkan görüntüleri ve özelliklerine göre üzerinde dört adet düğmesi bulunan, 9,8 mm inceliğinde ve metal bir çevçevesi bulunan yuvarlak bir saat olacak. 1.3 inç ekranında 360 x 360 piksel ekranı, 4gb hafızası, 512 mb RAM kapasitesi, MediaTek ve çift çekirdekli işlemcisiyle henüz piyasaya çıkmadan dikkat çekiyor.

Üzerinde dahili olarak GPS bulunan bu akıllı saatte ayrıca kalp atış hızınızdan yükseklik ölçebilen sensörlere kadar bir çok özellik bulmak mümkün olacak.

XWatch‘ın şimdilik çıkış tarihi netlik kazanmadığını söyleyelim ancak 2016‘nın ortalarına gelmeden ürünün piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz