DJI Gözlükler Kullanıcıların Kafa Hareketleriyle Dronlarını Kontrol Etmesine İzin Verecek

Şimdiye kadar bir uçağı uçağa attıysanız ya da birisi bir uçağı uçurduğunu görmüşse, uçağı kontrol etmenin yollarından biri, özellikle uçağı kontrol etmek için çok uzaksa, denetleyicinin ekranına güvenmeniz gerekir; bu ekran bazı durumlarda tablet olabilir veya bir akıllı telefon. Bununla birlikte, DJI, sizin için DJI Goggles formunda farklı bir şeyler olabilir.
Geçen yıl DJI Mavic Pro’nun duyurulduğu zaman gözlükler takılıyordu, ama şimdi bu konuda detaylar ortaya çıktı. Gözlükler, iki izleme modu sunacak: bir tanesi 720p’de 60fps, diğerinde 1080p’de 30fps’lik bir kare hızıyla ve her ikisinde de 110ms’lik bir gecikme olacak; bu, gördüğünüz şeyin biraz geciktirileceği anlamına geliyor .

Bunu da Oku : Saldırı Anında Yardım Isteyen Akıllı Yüzük!

Gözlükler aynı zamanda kullanıcıların menüye gitmelerini sağlayan bir dokunmatik yüzey, ayrıca bir kulaklık girişi ve bir microSD kart yuvası, mikro USB, HDMI girişi vb. Gibi bir bağlantı bağlantı noktaları özelliğine sahip olacak. Yaklaşık 6 saatlik kullanım için de iyi, ancak en iyi yanı, DJI’ya göre, dahili ivmeölçer ve jiroskop sayesinde kullanıcıların uçağı hareket ettirmek suretiyle uçağı uçurabiliyor ve kameranın yönünü kontrol edebiliyor olması.
Verge’nin işaret ettiği gibi, bu tür çözümleri gördüğümüz ilk değil, ancak bir dronemaker tarafından sunulan ilk uçtan uca çözüm olacaktır. DJI Goggles, ilgilenebileceğiniz bir şey gibi görünüyorsa, kendiniz için 449 $ fiyatla bir tane satın alabileceksiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz