Doğumu Samsung Gear VR ile Canlı İzledi!

Bir baba, Samsung Gear VR sayesinde 4 bin kilometre uzaktan çocuğunun doğumunu canlı olarak izledi. Bu sayede Gear VR’ın yapabilecekleri arasına bir yenisi daha eklendi.

Sanal gerçeklik gözlükleri her geçen gün iyi bir yol kat ederek ilerliyor. Sanal gerçeklik bu ilerlemede de her seferinde farklı bir alanda kullanılıyor. Sanal gerçekliğin kullanıldığı son alan hem ilginç hem de duygusal. Bu an ise bir babanın 4 bin kilometre uzaktan çocuğunun doğumunu canlı izlemesi.

Samsung’un Gear VR ürünü ile özel bir sürpriz olarak hazırladığı doğum anı aşırı duygusal bir durum olsa da sanal gerçeklik gözlüklerinin sadece film ya da oyun gibi multimedya ürünleri için olmadığı bir kez daha ortaya konuldu. Canlı yayın olarak aktarılan doğum anı sanal gerçeklik gözlüklerinin bu alanda da kullanılabileceğini gösterirken umarız bunun gibi farklı birçok ana daha yardımcı olur.

Yukarıdan doğum anı videosunu izleyerek Gear VR‘ın 4 bin kilometre uzaktan yapmış olduğu canlı yayını ve kullanılan teknolojiyi görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz