Duck Hunt Oyunu Sanal Gerçekliğe Geliyor!

Bir zamanların efsane oyunu Duck Hunt sanal gerçeklik ile birlikte tekrar hayatımıza girmeye hazırlanıyor. İşte, Duck Hunt VR’ın detayları.

Şüphesiz Nintendo’nun en çok sevilen oyunlarından biri olan Duck Hunt, 90’lı yılların sonunda ülkemizde tabancası ve oynanışı ile epey popüler olmuştu. Özellikle kuşları vuramayınca köpeğin iğrenç gülüşü hepimizin gözünün önünde. Ancak bu iğrenç gülüş artık çok uzakta değil, sanal gerçeklik ile tekrar hayatımıza girebilir.

Bunu da Oku : Apple 10 Yıl içinde VR Kralı Olacak!

Joseph Delgado isimli bir Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Oculus Rift’in geliştirici kiti ile birlikte Duck Hunt’ı sanal gerçekliğe uygun bir hale getirdi. Duck Hunt VR olarak adlandırabileceğimiz oyun grafiksel olarak biraz daha modern ancak o eski tatlı hali olduğu gibi duruyor. Oyun tabanca olarak ise Oculus Rift’in el ünitesi olan Oculus Touch‘u kullanıyor.

Oyunu halen de geliştirmeye devam eden Delgado, YouTube üzerinden bir video yayınladı ve oyunu bilenlerin tekrar anılarını depreştirdi. Blogunda da Duck Hunt için bir açıklama yapan Delgado oyunu sanal gerçeklik kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunacağını söylüyor. Ancak gelen yorumlar ise Nintendo’nun bu duruma izin vermeyeceği ve oyunun asla yayınlanmayacağı yönünde.

Sanal gerçeklik için Duck Hunt yayınlanır mı henüz bilinmiyor ancak yukarıdaki videodan geliştirilen versiyonu keyifle izleyebilirsiniz. Ayrıca buradan da devam ederek Delgado‘nun blogundaki açıklama göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz