En Gelişmiş Ekran Oculus Rift’te!

Oculus VR kurucusu Palmer Luckey, sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift’in ekranın rakiplerinde bulunanlara göre çok daha iyi performans sunduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz hafta CES 2016 kapsamında sahneye çıkan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift, 600 dolarlık fiyatı ile bekleyenlerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu durumun ardından ürünün fiyatı nedeni ile takipçilerinden özür dileyen Oculus CEO’su Palmer Luckey geçtiğimiz günlerde de ürünün ekranı hakkında bir açıklama yaptı.

Bunu da Oku : Oculus Rift Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

Palmer Luckey’in yaptığı açıklamalara göre Oculus Rift piyasada bulunan sanal gerçeklik başlıklarına göre en gelişmiş ekrana ve ekran teknolojisine sahip. Oculus Rift’in çalışma şekli ve sensörlerden alınan bilgiler doğrultusunda ortam görüntüleme açısından en doğru görüntüleri ortaya koduğunu belirten Luckey, ürün üzerinden bulunan OLED ekranların bu durumdaki en büyük koz olduğunun altını çizdi.

Sanal gerçeklik ekranlarının henüz bilgisayar ekranları ile eş değer bir görüntü kalitesine sahip olmadığını ancak yakın gelecekte bu durumun tam tersi yönde değişeceğini belirten Luckey, yaptıkları ekran teknolojileri çalışmaları ile bu duruma Oculus‘un öncülük edeceğini açıkladı.

Başta belirttiğimiz üzere Oculus Rift geçtiğimiz hafta 600 dolarlık fiyatı ile ön sipariş ile satışa sunuldu ve ürünün dağıtımına 28 Mayıs itibari ile başlanacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz