En Teknolojik Konser İzleyicisiyle Buluşuyor

Ünlü Coachella festivalinde, giyilebilir teknolojinin son nimetleri kullanılarak yepyeni bir konser deneyimi yaşatılmak isteniyor.

Amerika’nın en ünlü festivallerinden Coachella‘da bu yıl önemli bir teknolojik deneme gerçekleştirilecek.

Kablosuz ve sadece sahne sanatçılarının kullandığı Bluetooth teknolojisi ile çalışan kablosuz kulaklıklar, dünyada ilk kez festival katılımcılarına sahnede çalınan şarkıları daha detaylı şekilde dinleyicilerin kulaklarına taşımayı hedefliyor. Nisan ayında Güney California’da gerçekleştirilen festivalde Here Active Listening denilen sistem, festival katılımcılarına benzersiz konser deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Akıllı telefon ile kontrol edilebilir olacak olan bu kulakiçi kulaklıklar, konser sırasında dışarıda olan tüm sesleri yalıtmasıyla dikkat çekiyor.

Bunu da Oku: İlk Gerçek Akıllı Kulaklık Satışa Çıkıyor

Festival öncesinde katılımcılara bir deneme yaptırma şansı verdikten sonra festivalde kullanılabilmesi için 199 dolarlık fiyatı ile bir çift halinde satışta olacak. Festival organizatörleri, bu kulakiçin kulaklık sayesinde katılımcıların istedikleri sanatçıların çaldıkları müzik enstrumanlarının seslerini en ince detaylarına kadar duyabilme ve takip edebilme şansı yaratmasını desteklediklerini açıkladı. Daha önce bu çaplı denenmemiş olan bu uygulama ile konser ektinliklerinde bir devrim gerçekleşebileceği ifade ediliyor.

Bu özellikleriyle festival, dünyanın en sosyal ve teknolojik açıdan gelişmiş müzik festivali ünvanını elde etmeye hazırlanıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz