Epilepsi Krizini Önceden Uyaran Bileklik

Epilepsi hastalığı ve insan vücudunun Elektrodermal etkinliğini izlemek için tasarlanan bu akıllı bileklik büyük ilgi görüyor.

MIT Media Lab‘in projesi olarak Indiegogo aracılığı ile hayat bulan Empatica akıllı bileklik, tanıtıldığı günden bu yana ilgi uyandırmaya devam ediyor.

Sitemizde sık sık yer verdiğimiz proje aşamasındaki ürünlerde bu kez gözlerimiz Empatica‘da olacak. Bu ürün, spor takiçisi olarak görünebilir ancak asıl en büyük özelliği ter bezlerinden gelen sıvıyı analiz edebilmesi. İnsan vücudunun Elektrodermal etkinliğini izleyebilmek için sensörü bulunan Empatica bu özelliğinin yanı sıra bir diğer farklı bir hastalığın ortaya çıkmasına veye önceden uyarılmasına da olanak sağlıyor. Vücut sıcaklığı, stres ya da benzer tepkilerden doğan epilepsi nöbetlerini algılayıp önceden uyarabilen Empatica bu özelliği ile de öne çıkıyor.

Bunu da Oku: İki Dev Şirketten İlginç Sağlık Uygulaması

Projenin en güzel özelliklerinden birinin tamamen bir bilimsel araştırma ürünü olduğu ve bilimsel veriler kullanmak için geliştirildiği oldu. Bilimsel özelliklerinin yanında oldukça sadece ve kayışı ile birlikte çok şık bir görünümü olan ürünün hastanelerde doktorların ve üniversitelerde kullanılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz