Epson’dan Yeni Akıllı Gözlük Moverio BT-300

Epson, akıllı gözlük kategorisine MWC 2016’da bir yenisini daha ekledi. Moverio BT-300 ismindeki bu akıllı gözlük aynı zamanda projeksiyon olarak da görev yapıyor.

Google’ın başlattığı akıllı gözlük akımı şimdilik Google‘sız devam ediyor ve bu durumu fırsat bilen firmalarda yeni ürünlerini piyasaya sürüyor. Bu firmalardan biri de Epson. Daha önce 3 farklı akıllı gözlük tanıtan ve satışa sunan Epson MWC 2016‘yı da boş geçmedi ve yeni bir model tanıttı.

Bunu da Oku : HTC Vive Fiyatı Açıklandı!

Moverio BT-300 isimli bu yeni Epson akıllı gözlük sadece akıllı gözlük olarak değil aynı zamanda bir projeksiyon olarak da görev yapabiliyor. Üzerinde iki adet OLED ekran, bir adet 5 megapiksellik kamera ve Epson’un kendi geliştirdiği Si-OLED görüntü teknolojisine sahip bir projeksiyon yer alıyor. Tüm bunlarla oldukça güçlü bir artırılmış gerçeklik gözlüğü görevi gören Epson Moverio BT-300 spordan alışverişe, uygulamalı çalışmadan, cihaz kullanımlarına kadar birçok alanda kullanılabiliyor.

epson bt 300

Bir önceki modeli Epson Moverio BT-200‘e göre hem güç performans hem de boyutlar ve ağırlık olarak yüzde 20 daha önde olan Epson BT-300’de 1.44 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel Atom 5 işlemci kullanılmış. Android 5.1 işletim sistemi üzerine kurulu olan Epson Moverio BT-300 akıllı gözlük modelinin 6 saatlik bir batarya ömrü bulunuyor.

Fiyatı ve çıkış tarihi!

Artırılmış gerçeklik için şuan son kullanıcıya hitap eden nadir akıllı gözlüklerden biri olan Epson BT-300’ün 2016’nın son çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Fiyatı henüz olmamakla birlikte 700 ile 800 dolar arasında bir fiyatta pazar giriş yapacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz