Evde TV Keyfi Uygulaması Artık Samsung Gear VR’da

Oturma odanızda tv izliyor hissi veren uygulama Hulu’nun Samsung Gear VR’da da olacağı açıklandı.

Sanal gerçeklik gözlükleri arka arkaya satışa sunulmaya yaklaşırken sanal gerçeklik başlıklarında kullanılabilecek uygulamalar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

İddialı sanal gerçeklik gözlüğünü kullanıcısının beğenisine sunan Samsung Gear VR‘da da artık Hulu uygulamasının olacağı açıklandı. Oculus Rift‘te olacağı söylenen bu uygulamanın Samsung Gear VR‘da da kullanılabileceği ifade edildi.

Bunu da Oku: Samsung Gear VR ile Roller Coaster Gerçek Oldu

Peki nedir bu Hulu hemen ona açıklık getirelim. Hulu, içerisinde televizyon kanalları, videolar veya filmler bulunduran bir platform. Tıpkı yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi… Sanal gerçeklik gözlüğünüzü de takarak kullandığınız bu uygulama ile bir oturma odası içerisinde televziyon izler hissiyle istediğiniz görüntüyü izleyebiliyorsunuz. Uzun saatler izleyebilmek için biraz zorlayıcı olduğu belirtilen uygulamanın yine de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

İçerisinde Discovery Communications, Baobab Studios, the National Geographic Channel, RYOT, Showtime Networks, Viacom gibi kanallar bulunan platformun ayrıca VR videoların döndüğü ayrı bir kanalı da bulunuyor.

İlerleyen günler için ve uzun bir süre uygulamanın ücretsiz olacağı sözünü veren Hulu yetkilileri ileride VR Game of Thrones deneyimini sunmaktan gurur duyuyor olmalılar…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz