Facebook’tan Sanal Gerçeklik Ar-Ge Üssü Geliyor!

Popüler sosyal ağ Facebook, sanal gerçeklik teknolojisi için yeni araştırmalar yapmak ve bu teknolojiyi geliştirmek adına ayrı bir birim kuracağını açıkladı.

Halihazırda Oculus VR sanal gerçeklik firmasının sahibi olan Facebook, sanal gerçeklik teknolojisi üzerine araştırma yapmak ve elde edilen veriler ile bu teknolojiyi geliştirmek için yeni bir birim kuracağını duyurdu. Bahsedilen sanal gerçeklik birimi Facebook‘un dışında olacak.

Bunu da Oku : Microsoft HoloLens ili İlgili Yeni Detaylar!

Sanal gerçeklik üzerine araştırma ve geliştirme yapacak olan bu birim hem Facebook hem de Oculus çalışanlarının dışında olacak. Mekan olarak da ABD’nin Pittsburgh şehrinde olacak olan bu üssün kapıları bu teknoloji üzerinde çalışma yapmak isteyen tüm mühendislere açık. Facebook’un isteği ise öncelikli olarak yüz ve vücut hareketlerini 3 boyutlu olarak tanıyabilen teknolojileri geliştiren ve geliştirmek isteyen mühendisler.

20  bin metrekarelik bir alana sahip olacak olan bu sanal gerçeklik üssünün, her konuşmasında sanal gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri hakkında bir açıklama yapan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in fikri olduğunu tahmin etmek zor değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz