Figment VR ile iPhone’lar Sanal Gerçeklik Cihazı Olacak!

Kılıf benzeri bir tasarım ile iPhone’ları sanal gerçeklik cihazına dönüştürecek olan Figment VR, Kickstarter üzerinde fon toplamaya başladı. 

Oculus Rift’in bir akım olarak başlattığı sanal gerçeklik dünyası ufak ufak yol alırken Samsung, HTC, Razer, Valve ve Carl Zeiss bu pazarda sanal gerçeklik başlıkları ile yer almak isteyen en bilinen firmalar. Hatta bazı markalar ilk sanal gerçeklik başlıklarını satışa dahi sundu.

Bunu da Oku : 99 Dolarlık Gear VR Ön Siparişte!

Bu alanı Cardboard ile çok farklı bir boyuta taşıyan Google’da ben de bu pazardayım diyen firmalardan biri. Sanal gerçeklik alanında Google gibi boyut değiştirmek isteye Figment ise Google’dan daha yaratıcı bir fikir ile sanal gerçeklik için karşımızda. Şimdilik sadece iPhone kullanıcılarını ilgilendiren bu ürün dışarıdan iPhone‘lar için geliştirilmiş bir kılıf olarak görülse de ürün, üzerinden açılan lensler sayesinde iPhone’ları sanal gerçeklik cihazına dönüştürüyor.

Kickstarter’da fonlamaya başladı!

figment vr iphone

İstenilen 360 derecelik VR içeriğini kolay bir şekilde iPhone’lar üzerinde gösterebilen Figment VR oldukça zeki düşünülmüş bir ürün. Üzerinde herhangi bir sensör ya da elektronik devre bulundurmayan sanal gerçeklik ürünü fiyatlarının son kullanıcı için çok yüksek olan sanal gerçeklik ürünleri için ciddi bir rakip olabilir.

Bunu da Oku : Sanal Gerçeklik için Kablolar Büyük Engel!

Figment VR‘ın sağlam markalara karşı rakip olabilmesi için öncelikle Kickstarter üzerinde başlatmış olduğu 75 bin dolarlık fonu toplaması gerekiyor. Şuan için sadece iPhone 6/6S ve iPhone 6/6S Plus için geliştirilecek olan Figment VR, 49 dolardan satışa sunulmuş durumda. Ürünü detaylı bir şekilde buradan devam ederek Kickstarter üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz