Fitbit Blaze ve Fitbit Alta 1 Milyonu Geçti!

Fitbit, yaklaşık bir ay önce satışa sunduğu akıllı saati Fitbit Blaze ve akıllı bilekliği Fitbit Alta’nın satış sayısında 1 milyonu geçtiğini duyurdu.

Popüler giyilebilir teknoloji markası Fitbit geçtiğimiz CES etkinliğinde Fitbit Blaze modeli ile akıllı saat pazarına iddialı bir giriş yapmıştı. Ardından hız kesmeyen Fitbit yeni bir akıllı bileklik modeli olan Fitbit Alta‘yı tanıtmış ve çıtayı bir adım daha yukarıya çıkarmıştı.

Bunu da Oku : Fitbit Blaze Akıllı Saat Satışa Çıktı!

Hem Fitbit Blaze hem de Fitbit Alta geçtiğimiz ay başında satışa sunulmuştu yani ürünler henüz bir aylık. Fitbit’ten gelen satış sayısını belirten bir açıklama ise ürünlerin ilk ayında ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Fitbit’ten gelen bu açıklama ise her iki ürünün de 1 milyonluk satış sayısını geçtiği yönünde.

Fitbit‘in bu başarısı akıllı bileklik pazarında Xiaomi ve Jawbone‘u kızdıracak nitelikteyken akıllı saat pazarında ise Apple‘ın canını çok sıkacak. Firma zaten giyilebilir teknoloji pazarında 2015 yılını liderlik ile kapatmıştı. Henüz dünyanın dört bir yanında ürün satışı yapamayan Fitbit‘in 2016 yılında yatırımcıları ile birlikte dünyanın tamamında olacağı biliniyor. Bu hamle ile birlikte Fitbit’in 2016 yılında da epey etkili olacağı ve Apple, Jawbone, Misfit gibi firmaların canının sıkılmaya devam edeceği görülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz