Fitbit İkinci Çeyrekte 4.5 Milyon Ürün Sattı!

Giyilebilir teknoloji pazarının lideri Fitbit, 2015 ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayarak 4.5 milyon aktivite takipçisi sattığını açıkladı. Toplam gelir ise 400 milyon dolar.

Geçtiğimiz günlerde Misfit bir açıklama yaparak Çin pazarında yaptığı 600 binlik satışla Fitbit’i geçtiğini duyurmuştu. Pazarın lideri Fitbit’in yaptığı 2015 ikinci çeyrek açıklaması ise Misfit’e cevap niteliği taşıyor. Cevabın içeriğinde ise 4.5 milyonluk aktivite takipçisi ve 400 milyon dolarlık bir gelir yer alıyor.

Bunu da Oku : Misfit, Fitbit’i Çin’de Geçti!

Fitbit yaptığı açıklama ile Fitbit Surge ve Charge HR‘ın büyük katkıları ile yılın ikinci çeyreğinde toplam 4.5 milyon aktivite takipçisi sattığını duyurdu. Duyuru ile birlikte ikinci çeyrek gelirini 400 milyon dolar açıklayan Fitbit tüm piyasa analistlerini de ters köşeye yatırdı. Bunun sebebi ise analistlerin Fitbit’in bu çeyrekte 150 milyon doları geçemeyeceğini belirtmiş olması.

İlk çeyreğe göre 3.9 milyonluk bir artış gösteren Fitbit’in ikinci çeyrek net karı 51.3 milyon dolar. Bu rakam geçen senenin aynı çeyreğinde 18.3 milyon dolarda kalmıştı. Yıldan yıla da yüzde 250’lik bir büyüme ivmesi bulunan Fitbit’in bu açıklamanın ardından borsadaki hisselerinde de yüzde 4‘lük bir artış oldu.

Fitbit CEO’su James Park‘ın 2015 yılı ikinci çeyrek için yaptığı açıklamada ise Fitbit’in 8 yıllık tarihindeki en yüksek çeyrek sonuçlarının alındığını ve yapılan çalışmaların, yeni servislerin, yeni ürünlerin ve marka tanınmasının bu çeyrekte zirveye çıktığını belirtti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz