Fitbit İncelemesi

Akıllı gözlem yapmak kolay değil. Apple, Google ve Samsung, cihazlarının ikinci ve üçüncü tekrarlamalarına giriyorlar ve hala mükemmel bir akıllı gözlemcisi bulamıyorlar.

Bu nedenle, Fitbit’in ilk akıllı gözetimi sızıntısının ortaya çıkması ve bununla birlikte oluşturduğu belirgin sorunların hepsi bu kadar şaşırtıcı değil. Eminim ki su anda gördükleri ve okudukları şeylerden tam olarak etkilendikleri az sayıda Fitbit yatırımcıları vardır. İtiraf edeceğim, tamamen Blaze ve Surge’nin birlikte evlendiği bir tasarıma satılmadım. Sanırım herkes departmanında biraz daha devrimci bir şey bekliyordu.

Tahmini yazılım konularından bazıları da ilgilidir. Müzik akışında Spotify desteği yok mu? Bu büyük bir darbe ve özel bir uygulama mağazasının zamanında başlayıp başlamayacağı konusunda belirsizlik hayal kırıklığı yaratıyor. Özellikle bildirimlerin etrafındaki üçüncü parti uygulama desteği, iyi akıllı gözlemcilerin can damarıdır ve su anda Blaze ve benzeri Fitbit aygıtlarında olduğundan çok daha iyi çalışması gerekir.

Bunu da Oku : Facers’ın Daily Mix, Android Wear 2.0 Kullanıcılarına Her Gün Yeni Bir Saat Yüzü Sunacak

Ama gerçekten de tümünün doom ve kasvet olduğunu sanmıyorum. Özellikle Fitbit ekosisteminde satılıyorsanız, olumlu olma nedenleri var. Gelecekteki bu saatin, su yalıtımı, nabız ölçümü ve dahili GPS için Apple Watch Series 2 ile eşleşmesi gerektiği gibi. Tamam, çığır açan özellikler değil, ancak bu özellikleri Fitbit serisine yayarak hepsi bir araya geliyor. Apple’ın kadar parlak bir ekrana sahip olabildiğini öğrenmek ilginç olsa da, dört günlük pil ömrü konusunda da ümit vaat ediyor.

Gerçekten cevaplanması gereken en büyük soru, sıfırdan inşa edilen bir işletim sistemi ile tam olarak ne oluyor. Misfit, Vapor akıllı gözetimi için kendi işletim sistemini kurmak için büyük, cesur fikirleri vardı, ancak şirketin bu fikri bertaraf etmesi ve onun yerine Android Wear ile başlaması uzun sürmedi.

Bunu da Oku : Garmin Vivosmart 3

Fitbit’in Pebble, Vector ve Coin’i satın almasının bu Fitbit işletim sistemini nasıl etkileyeceğini hâlâ bilmiyoruz, ancak Pebble’ın yaptığı şeyi taklit edebiliyorsa o zaman doğru yolda olacak. Fitbit, daha önce harika bir arkadaşlık uygulaması yapmayı bildiğini gösterdi; bu noktada Apple, Samsung ve diğerlerinin doğru ve yanlış olanı yakından takip ederek bu hakkı alacağına inanıyorum.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde başlatacakların, dünyanın görmeyi beklediği tam teşekküllü akıllı gözlem olmayacağı düşünülüyor. Sonuç olarak beklentilerimi değiştirerek kendimi bulmaya çalışıyorum. Bunun nedeni, daha az Apple Watch rakibi ve daha çok Polar ve Garmin’in su anda alternatifi izlediği şeklinde yorumlanıyor. Ekstra özellikler eklemek ve mevcut olanları geliştirmek için yazılım güncellemelerine güvenmek, plan olacak gibi görünüyor. Umarım Fitbit, bu güncellemeleri kalın ve hızlı bir şekilde saklar; bizi gerçekten de sarsacak olan akıllı gözlemciyi beklemeye devam etmez.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz