Ford, Otomobillere Giyilebilir Teknoloji Ekliyor!

Amerikalı otomobil devi Ford otomobillerine giyilebilir teknoloji ürünlerini ekleyerek otomobillere daha güvenli ve daha kaliteli bir sürüş getirecek. 

CES 206 fuarı ile artık hayatımıza girdiğini daha net bir şekilde gördüğümüz giyilebilir teknoloji ürünleri artık otomobillere de girerek bizlerle daha fazla içli dışlı olacak. En son Volvo‘nun yaptığı bazı çalışmalarda gördüğümüz giyilebilir teknoloji ürünleri şimdi ise Amerikan dev Ford ile geliyor.

Bunu da Oku : Volvo’dan HoloLens İşbirliği!

Sürücüler için daha güvenli ve daha kaliteli bir sürüş amaçlayan Ford bunun için “Otomobiller için Giyilebilir Ürünler Araştırma Laboratuvarı” isimli bir birim oluşturmuş durumda. Bu laboratuvar sayesinde giyilebilir ürünleri inceleyerek otomobillere entegre etmeye çalışan Ford, birçok alanda kolaylık sağlayacak.

Örneğin otomobil ile entegre bir şekilde çalışan akıllı saat sürücüye eğer açık bir kapı var ise bilgi verecek ya da anahtarı aracın içinde unutmanız durumunda uyarı da bulunacak. Aynı zamanda asistan olarak çalışabilecek bu ürünler sürücünün yorgunluğunu ve sağlık durumunu otomobile aktararak sürüşlere yardımcı olacak ve araç takip sistemi, şerit takip sistemi ve fren mesafesi gibi konularda gelişim yapılmasına yardımcı olacak. Ford’un bu giyilebilir teknolojiler ile yapacağı en büyük gelişme ise belirtilenlere göre otonom kullanımlarda olacak.

İlk kullanımları ne zaman göreceğimiz ya da demoların ne zaman geleceği hakkında bir bilgi henüz bulunmuyor. Ancak Ford‘un bu hamlesi otomobil üreticileri arasında yeni bir rekabeti getirecek gibi görünüyor. Yukarıda bulunan videoyu izleyerek Ford’un giyilebilir teknoloji ürünleri ile neler yapmaya çalıştığını görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz