Garmin Fenix ​​5S

Garmin Fenix ​​5S, ne büyük ne de çirkin bir çoklu spor saatidir. Kutlamanın garip bir şey olduğunu düşünürsünüz, fakat bu kategorideki oldukça başarılı bir şey. Aslında, amiral gemisi Fenix ​​5 ve harita dolu, tam dolu Fenix ​​5X’in yanında fırlatılan 5S, bileklerinde biraz daha küçük bir şey isteyen, özellikle de kadınları göz önünde bulundurularak açılandırılmış.

Bu saatin günlük izci olması anlamına da geliyor, şüphesiz Garmin’e biraz daha giyilebilir bir şey yapmak için daha fazla sebep verdi. Hâlâ 42mm’dir, bu yüzden neredeyse zarif değildir ancak bir kaçıştan sonra çıkmanızın çok daha az olduğu bir saattir.

Bunu da Oku: Apple Watch Satışları, Geçen Yıldan Bu Yana İki Katına Çıkıyor

Temelde yalnızca Fenix ​​5 biraz daha küçük bir pakete dönüşüyor, yani orta kardeşiyle aynı özelliklerin hepsini alacaksınız, ancak 5X’in gelişmiş haritalamasını değil. Garmin’in en üst raflı Fenix ​​serisinden beklediğimiz derinlemesine veri türlerini sunan, koşu, bisiklet, yüzme veya kar sporu olsun, bu özellik hala tam özellikli bir spor saati olarak tasarlanmıştır.

Fenix ​​5’in (ve 5X maddeden) önemli ayırıcı boyutu. 5S 42mm ölçülerine sahip olduğundan, en küçük aralıkta ve daha keskin bilekler için daha fazla uyum sağlar. Açıkçası, Garmin’in kadın pazarını hedef almasının yolu bu, ancak 5S açıkça bir “kızın saati” olarak satılmıyor ve küçük bileklerle bir erkek olarak, mükemmel bir uyum buldum. Ayrıca, Fenix ​​5’in 47mm olduğunu hatırlamaya değer, ki bu bir erkek saati için ortalamadan daha büyük.

Ancak hayır, 42mm çok küçük değildir (Apple Watch terimlerinde, bu daha büyük modelin boyutu budur) ve pabuçlar tek başına oldukça bol miktarda yer kaplar. Ancak 5S hakkında sevdiğim şey, hiçbir zaman bunu kaldırmaya hiç ihtiyacım olmadığıdır; Rahat bir saattir ve koşu dışında, zamanlayıcı olarak mükemmel bir şekilde yetenekli olmasını sağlayan her zaman açık bir ekranda, yetenekli bir adım izleyici ve bildirim cihazı görevi görür. Ayrıca bir kaç gün boyunca bir kadın arkadaşıma sızdırdım ve şu anki koşu saatine kıyasla ne kadar rahat hissettiğini belirtti.

Buna göre, ekran Fenix ​​5’de bulunanınkinden 0,1 inç daha küçük ve 218 x 218 çözünürlüğe sahipken, diğer iki saat 240 x 240’ya kadar çarptı. Garmin’in odağı hala netlik ve güzellikte değil. Ve bunun gibi iyi bir egzersiz seyretmek için – özellikle de pilin potansiyelini çalışmaya devam etmesi durumunda. Farklı ışık koşullarında okunması kolay 5S’yi buldum ve karanlıkta kullanmak için bir arka aydınlatmanız var. Oh, ve resimlerin açıkça görülmemesi durumunda, renkli bir ekran. 5 gibi, 5S de düzenli cam ve safir türevlerine sahiptir.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz