Garmin’den Google Glass Benzeri Akıllı Gözlük

Garmin firması, dış görünüşü Google Glass’a benzetilen akıllı gözlüğünü CES 2016’da görücüye çıkarıyor.

Amerikalı Garmin şirketi, Garmin Varia Vision ismiyle Google Glass‘a benzeyen akıllı gözlüğünü tanıttı. Google Glass‘tan farklı özelliklere sahip olan cihazın bisiklet kullanıcıları için üretildiği ifade edilirken firmanın uzman olduğu GPS özelliklerini içinde barındırdığı belirtildi.

Garmin Varia Vision, Garmin Varia Review Radar ile entegre çalışarak bisiklet ile karanlık alanlarda ilerlerken yolunuzu, arkanızdan gelen arabaları ya da hızınızı – varış noktanızı gibi verileri anında gözünüze yansıtabiliyor. Daha çok bisiklet kullanıcıları için üretildiği belirtilen Garmin Varia Vision‘a günlük kullanım için düşünebilmeniz için farklı özellikler de eklenmiş. Telefona gelen mesajları ya da gelen mesajları görüntüleyip cevaplayabilmeye yarayan gözlük, tanıtıldığı andan itibaren büyük ilgi çekmeye devam ediyor. Varia Vision ile ayrıca istediğiniz her uyarıyı isterseniz görüş alanınızın içine yansıtıp ister titreşimle uyarı alabilmeniz de mümkün.

Bunu da Oku: Akıllı Gözlükler 20 Yıl Sonra Hayatımıza Girecek!

CES 2016‘da Varia Vision’a rakip olan bir başka ürün daha olacağını da söylememizde fayda var. Recon Instruments tarafından üretilen Jet isimli akıllı gözlük de merakla beklenen fuarda tanıtılacak ve iki ürün rakip olacak. İlk belirlemelere göre Varia Vision‘u öne çıkaran özellikler ise 2 kat daha yüksek batarya ömrünün olmasının yanında fiyatının Jet‘e göre 100 dolar daha ucuz olması olarak gösterilebilir.

2016 Mart ayının sonunda çıkması beklenen Garmin Varia Vision‘un satış fiyatının ise 400 dolar olduğu da şimdiden açıklanmış durumda. Son olarak ürünün Garmin firması tarafından piyasaya sürülen tüm diğer bisiklet ürünleri ile entegre şekilde çalışabildiğini de hatırlatalım…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz