Gear VR’da Sosyal Platform Gerçek Oldu

Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünde diğer kullanıcılarla iletişime geçilip ortak oyunlar oynanabilecek sosyal ağ kurulduğu açıklandı.

Sanal gerçeklik konusunda en öncü gelişmeleri kaydeden Oculus, sosyal medyaya da el attı.

Samsung Gear VR kullanıcılarının da artık kullanabileceği Oculus Social sayesinde, kendisine profil oluşturarak sanal gerçeklikle ilgili diğer insanlarla chatleşebilecek ve sohbetler gerçekleştirebileceksiniz.

Oculus Social facebook‘un sahip olduğu şirket üzerinden sosyalleşmeyi gerçekleştirirken istenirse facebook hesaplarının da Oculus Social‘a bağlayabilme şansı da bulunduğu ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Zuckerberg : “Gelecek Sosyal Platform Sanal Gerçeklik!

Samsung Gear VR sahipleri için farklılık yaratan uygulamada ise Facebook’un 360 derece videolarını beğenip paylaşabilme şansı olacak. Oculus Social ile birlikte sanal gerçeklik oyunları paylaşarak keşfedilebilecek ve birlikte video izleme ve sanal etkinlikler düzenlenebilecek.

Sosyal platformda ilk olarak Social Trivia isimli bir bili yarışması bulunacağı ifade edilirken dikkat çeken bir diğer oyunun ise Herobound isimli arena dövüşü benzeri bir oyun oynanabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz