Google Akıllı Saat’in Görselleri Sızdı!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Google’ın akıllı saat modelleri için ilk görüntüler geldi. İşte, Google’ın akıllı saatinin ilk görüntüleri. 

Teknoloji devi Google’ın akıllı saat pazarına gireceği geçtiğimiz hafta sonunda netleşmiş ve akıllı saat modelinden ilk bilgiler gelmişti. Angelfish ve Swordfish kod adlarına sahip iki model ile gelecek olan Google’dan akıllı saat modellerinin ilk görüntüleri sızdı.

Bunu da Oku : Google’dan Akıllı Saat Geliyor!

Daha önce gelen bilgiler ile birebir örtüşen görseller Google’ın yuvarlak ekranlı akıllı saat geliştirdiğini de kanıtlamış oldu. İki farklı boyut seçeneği ile gelecek olan akıllı saatlerin Google Nexus ailesine üye olacağı ve Nexus cihazlarda olduğu gibi bu akıllı saatleri de dışarıdan bir firmanın üreteceği bilgisi de görseller ile birlikte gelen bilgiler arasında.

Görseller ile birlikte gelen diğer bir yeni ilgi ise Google’ın akıllı saatlerinden kişisel asistanı Google Assistant‘ı da kullanacağı oldu. Bu özellik ile birlikte Google akıllı saatler rakiplerine göre daha yüksek bir seviyede bağımsız olarak çalışabilecek.

Yukarıdaki görselden bilgi vermek gerekirse solda görülen büyük model Angelfish olurken sağdaki ise küçük model olan Swordfish. İki ürünün de ekranına baktığımız zaman mail ve mesaj bildirimleri, bisiklet sürme ve atılan adım gibi aktivite takip bilgileri, farklı zaman dilimlerine ait saatleri ve takvimi görebiliyoruz. Bu özellikler ise hali hazırda daha önce bilinen özellikler.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz