Google Glass 2’de Parmak Hareketleri ile Fotoğraf Çekilebilecek!

Google Glass’ın ikinci versiyonuna dair gelen bilgilerin arasında Google Glass 2’nin parmak hareketleri ile fotoğraf çekebileceği ortaya çıktı.

Google Glass ile bir hüsrana uğrayan ancak akıllı gözlüğün ikinci versiyonu için Nest CEO’su Tony Fadell‘i Glass ekibinin başına getiren Google gelen haberlere göre çalışmalara tam gaz devam ediyor. Google Glass 2 için her geçen gün yeni bir haber duyuyor olsak da patent içeriği ile gelen yeni haber Glass 2’den resmi haberler getirmiş oldu.

Bunu da Oku : Google Glass’ın İkinci Versiyonunu Geliştiriyor!

Ortaya çıkan patente göre Google, Glass 2 için yeni bir fotoğraf çekme şekli elde etmiş. Bu fotoğraf çekme şekli ise parmak hareketleri ile olurken iki elin parmaklarını yuvarlak ya da dikdörtgen yapmak suretiyle fotoğraflar çekilebilecek. Yani Google Glass 2, kullanıcının parmaklarını belirtilen şekillerde kamerasının önünde yakaladığında içerisindeki nesneyi fotoğraflayacak. Yapılan şekil yuvarlak ise fotoğraf yuvarlak dikdörtgen ise fotoğraf da dikdörtgen olacak.

Patente içerisinde parmak hareketleri ile sadece fotoğraf çekme işlemi yer almıyor. Fotoğraflar çekildikten sonra beyaz dengesi, pozlama, kontrast ve kırpma gibi işlemlerinde yer aldığı bu patent belli ki Google Glass 2‘yi daha eğlenceli bir hale getirecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz