Google I/O 2015’den Android Wear Detayları

Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear için geliştirici konferansı Google I/O 2015’de bazı detaylar ve yeni özellikler paylaştı.

Google‘ın her sene düzenlediği geliştirici Google I/O 2015 konferansı bu yıl giyilebilir teknoloji alanında sanal gerçekliğe kaymış olsa da Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear için bazı yenilikler, bilgiler ve yeni gelen uygulamalardan bahsetmeyi ihmal etmedi.

Bunu da Oku: Google Cardboard Güncellendi!

Google’ın konferansta Android Wear için verdiği ilk bilgi işletim sisteminin ilk yaşını doldurmaya az kaldığı ve bu geçen sürede Android Wear mağazasında 4000’den fazla uygulamanın yer aldığı bilgisi oldu. Ardından kısa zaman içerisinde popüler özel taksi hizmeti Uber, yer bildirimi servisi Foursquare ve şehir rehberi uygulaması Citymapper‘ın da Android Wear ekosistemine katılacağını belirten Google, geçtiğimiz günlerde de Shazam‘ı ekosisteme eklemişti.

google android wear

Google, Android Wear uygulamaları ve bilgilerinin ardından sisteme eklenen yeni özellikler hakkında da bazı bilgiler verdi. Bilgi verilen bu yeni özellikler arasında ise emoji desteği, akıllı saatleri hareketler ile kontrol, arka planda çalışan uygulamalar gibi özellikler yer alıyor. Aslına bakıldığında ise bu özelliklerin tamamının LG Watch Urbane‘in Android Wear 5.1.1 güncellemesi ile birlikte daha önceden ortaya çıkmış ve incelenmişti.

Bunların dışında Google I/O 2015 etkiniliğinde Android Wear için gelen en son bilgi ise işletim sisteminin 7 farklı versiyonun olduğu ve bu sayının yeni akıllı saatler ile birlikte daha da artacağı oldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz