Google, Nexus Band ile Akıllı Bileklik Pazarına Giriyor!

Arama devi Google’ın 2016 yılında akıllı bileklik pazarına gireceği iddia edildi. Google’ın bilekliğinin ismi ise Nexus Band.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Project Aura ekibinden 3 yeni giyilebilir teknoloji ürünü geleceğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Google’dan Android Wear‘lı bir akıllı bileklik geleceği iddia edildi. 2016 yılında geleceği söylenen bu ürünün ismi ise Nexus Band.

Bunu da Oku : Google Glass Ekibinden 3 Yeni Giyilebilir Geliyor!

CSS Insight‘ın son yayınladığı rapora göre Google giyilebilir teknoloji pazarında akıllı bileklik ve aktivite takipçisi ürünler için giyilebilir işletim sistemi Android Wear‘ı daha hafif bir versiyon olarak yeninden tasarlayacak. İşletim sisteminin bu versiyonunu göstermek için ise Google ilk olarak kendisi bir açıkllı bileklik geliştirecek. İddialara göre ise bu akıllı bilekliğin ismi Nexus Band.

Nexus Band ile Fitbit, Xiaomi ve Jawbone gibi markaların bulunduğu pazara girmek isteyen Google’ın asıl amacı Android Wear’ı akıllı bilekliklere ve aktivite takipçisi ürünlere sokmak. Bu pazar Google’ın göz ardı edemeyeceği kadar büyük veriye sahip ve eğer Google bu alana girerse akıllı saatlerde olduğu gibi bu alanda da borusunu öttürebilecek. Aynı zamanda Google’ın bu alana girmesi sağlık uygulaması Google Fit‘i de başka bir boyuta taşıyacağı söyleniyor.

Henüz Google’dan resmi bir açıklama gelmedi ve muhtemelen bu yıl içerisinde de bir açıklama gelmeyecek. Google’ın akıllı bilekliği Nexus Band ve Android Wear‘ın yeni sürümü hakkında ilk açıklamayı 2016‘nın ilk çeyreğinde yapması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz