Google’dan Sanal Gerçeklik için Yeni Birim!

Arama motoru devi Google, Cardboard ürünü ile girdiği sanal gerçeklik bölümünü ayrı bir birime taşıdığını duyurdu.2014 yılında ilk defa görücüye çıkan Google Cardboard sanal gerçeklik başlığı, yapısı ve fiyatı ile ön plana çıkarak birçok rakibinden daha çok satmayı başarmıştı. Google’ın bir eğlence olarak tasarladığı bu ürün giderek ciddileşti ve birçok firma ile işbirliği yapıldı. Cardboard‘ın güzel gidişatı sayesinde Google, kendi içerisinde sanal gerçeklik odaklı yeni bir birim oluşturduğunu duyurdu.

Bunu da Oku : LG’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geliyor!

Her yeni birimin ihtiyacı gibi Google’ın sanal gerçeklik birimi de bir patrona ihtiyaç duymuş ve Google’da Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Clay Bavor sanal gerçeklik biriminin başına getirilmiş. Clay Bavor ise daha önce zaten Google Cardboard ile ilgilenirken Drive , Docs ve Gmail gibi web servislerinin de başında bulunuyordu. Bavor’un buradaki tecrübelerini artık tam güç sanal gerçekliğe aktarması bekleniyor.

Google’ın sanal gerçeklik ayrı bir birim haline getirmesi belliki sadece Cardboard odaklı değil. Bu birim ile birlikte Google’dan sanal gerçeklik için daha yeni ürünler geliştirmesi ve daha detaylı araştırmalar yapması bekleniyorken yazılım alanında akıllı saatlerde olan Android Wear benzeri bir sistemin sanal gerçeklik başlıkları için de gelmesi muhtemel.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz