GoPro’da Mali Sorunlar Başladı!

Giyilebilir aksiyon kamerası üreticisi GoPro açıkladığı mali tablolar sonucunda istenilen hedeflere ulaşılamadığını ve işten çıkarmalar olacağını açıkladı.

Giyilebilir aksiyon kamerası denince akla ilk gelen firma olan GoPro geçtiğimiz günlerde 2015 yılının dördüncü çeyreği için mali tabloları açıkladı. Hedefleri tutturamadığını belirten GoPro, hisse senetlerinde yüzde 25‘lik bir düşüş yaşarken yüzde 7‘lik de bir işten çıkarma yapacak.

Bunu da Oku: GoPro’dan Uygun Fiyatlı Hero Modeli!

2015 yılı dördüncü çeyreği için 511 milyon dolarlık bir gelir hedefi olan GoPro bu çeyrek 435 milyon dolarda kaldı. 2015 yılının geneline bakıldığında ise 2 milyar dolarlık bir hedefi bulunan GoPro’nun bu hedefi de 1.6 milyar dolarda kalmış durumda.

Mali tabloların açıklanması ile beraber yatırımcıların ve hisse senedi sahiplerinin olumsuz tavrı ile GoPro borsada da yüzde 25‘lik bir kayıp yaşadı. Bu durum şuan için yüzde 15 seviyesinde. Hem kendi mali durumunu toparlamak hem de yatırımcılarını tekrar sevindirmek için yüzde 7‘lik bir işten çıkarma yapacak olan GoPro’yu 2016 yılında da zorlu günler bekliyor.

GoPro ürünlerinin fiyatlarının yüksek olması ve genel olarak sporculara yönelik olması GoPro‘nun satış sayısını azaltan bir etken. Bu duruma etkili olan diğer bir etken ise Sony, TomTom ve Çinli birçok firmanın giyilebilir aksiyon kamerası üretmeye başlaması. Bakalım 2016 yılında GoPro için ve aksiyon kameraları için neler yaşanacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz