HTC Vive 10 Dakika’da 15 Bin Sattı!

Tayvanlı mobil üretici HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive ön sipariş ile satışa sunulduğu gün 10 dakikada 15 binlik satış yapmayı başardı.

Sanal gerçeklik gözlükleri arasında merakla beklenen HTC Vive 29 Şubat günü ön sipariş ile satışa sunulmuştu. 799 dolardan satışa sunulan HTC Vive açılışta güzel bir satış yaparak hem HTC’yi hem de ortağı Valve’İ oldukça sevindirdi.

Bunu da Oku :HTC Vive’ın Avrupa Fiyatları Açıklandı!

HTC‘de sanal gerçeklik bölümünde çalışan Shen Ye attığı tweette HTC Vive’ın 10 dakikadan az bir sürede 15 bin adetten fazla sattığını paylaştı. Satışların hangi ülkelerden yapıldığı bilinmese de ortalama 799 dolarlık fiyattan hesaplandığında HTC bu satıştan 12 milyon dolarlık bir gelir elde etmiş durumda.


Sanal gerçeklik pazarının hem yeni gelişmesi hem de fiyatların yüksek olması kullanıcıları etkilememiş ve bu denli bir satış yakalanmış. Ayrıca Facebook‘un sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’te daha önce ön siparişe sunulmuştu ve fiyatı da HTC Vive’dan 200 dolar daha ucuz. Oculus Rift hakkında bir açıklama yapılmasa da bu ürünün de bu alana göre yüksek satış yaptığı tahmin ediliyor.

Bakalım ilerleyen günlerde pazara yeni oyuncuların da girmesi ve ürünlerin satış sunulması ile ne gibi değişiklikler ve satış sayıları göreceğiz. Bu arada HTC Vive, 5 Nisan’da mağazalarda da satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz