HTC Vive, Oculus, PlayStation VR Karşılaştırıldı

Bir sanal gerçeklik patlamasını gördük ve 2017’de artık seçebileceğiniz inanılmaz çeşitli VR kulaklık setleri var.

Peki orada en iyi VR kulaklık seti hangisi? Para ve para için HTC Vive, oyunculara ve kullanıcılara dolaşmak ve sanal dünyada daha önce hiç olmadığı gibi etkileşim kurma özgürlüğü sunmak için oda ölçeğinde izleme özelliğini kullanıyor.

Ancak başka seçenekler de var. Aralık ayındaki satışların galibi Sony PlayStation VR’nin Sony’nin kulaklık setini çalıştırmaya hazır PlayStations’ın her yerinden önemli ölçüde düşük fiyatıyla yaklaşık bir milyon kulaklık satan oyuncusu oldu.

Peki en iyi VR kulaklık setleri hangileri ve hangisini satın almalıyım? Yüzünüze sarılmayı bekleyen en gob ile baş döndürücü harika cihazların kesin bir seçimini yaptık.

1. HTC Vive

HTC Vive, PC oyunları devi Valve ile birlikte çalışıyor ve Valve’nin mamut oyun ekosistemiyle çalışıyor. HTC, 90 derece yenileme oranının yanı sıra 360 derecelik kafa izleme özelliği sunmak için 70 sensörde paketlenir; Hareket hastalığına neden olan etkinin teknik terimi olan gecikmeyi azaltmanın anahtarı stat. Neyse ki incelememizde her cihaz hakkında söylenemeyen bir sorun değildi.

Bunu da Oku : 2017’De Akıllı Gözlem İçin En İyi Apple Watch Uygulamaları

Bildiğiniz ve sevdiğiniz oyunlar için PS VR’ye rakip değil, ancak deneme açısından keşfedilecek çok şey var. Bununla birlikte, HTC Vive’ın başarısının anahtarı, kulaklıklı mikrofon seti ile hareket etmenizi sağlayan Lighthouse odası izleme özelliğidir. Evinizde bazı sensörlerin monte edilmesi anlamına gelir, ancak etki bir sonraki seviyededir.

Uzun süre Vive, VR kulaklıkların hakim şampiyonu olarak durdu ancak cihazı Oculus Rift ve PS VR ile daha yakından karşılaştırdıktan sonra, çeşitli nedenlerle ikinci sıraya taşındı. Bu yine de daha önceki deneyimlerimizden ödün vermiyor ve 2016’daki en iyi VR kulaklık seti ödülümüzü hala kazandı. HTC’nin kablosuz almaya yönelik TPCast modülü de dahil olmak üzere yeni çevre birimleri ile daha da iyi bir hale getirildi. Hangi şeyleri kontrolörün içine sokar. Neden harika bir VR deneyimi olduğunu düşündüğümüzü görmek için HTC Vive incelememizi inceleyin.

£ 759, vive.com | Amazon

2. Sony PlayStation VR

PlayStation VR çoğu kişinin ‘iyi’ VR’ye girişidir. Mükemmel değil ancak konsolu oynayanların peşinden gidiyor ve nihayetinde hala harika PS4 aksesuarları. PS VR’nin kalite kategorisinde başka bir şey yok, ancak uygun fiyatlı VR; Bu nedenle ana konsol VR’nin kıyaslanmasıdır. Fırlatma çok yana, Resident Evil 7 de dahil olmak üzere sürekli yeni başlıklar var.

Düşük fiyat ve PS4 uyumluluğu ile PlayStation VR, kendi kabulü ile rakiplerinin standartlarına uymuyor olsanız bile büyük geçme şansına sahiptir. Ayrıntılı tüm ayrıntılar için PlayStation VR incelememize göz atın …

£ 349, sony.com | Amazon

3. Oculus Rift

Oculus Rift, mevcut histeriyi başlatan kulaklık setidir. Palmer Luckey tarafından geliştirildi ve Kickstarter ile finanse edildi ve Facebook tarafından 2 milyar dolara serildi. Rift, bilgisayarınızın DVI ve USB bağlantı noktalarına taktı ve stereo ekranlarında 3D görüntü sağlamak için baş hareketlerini izledi.

Tüketici baskısı Rift, saniyede 233 milyon piksel ile çalışan ve 90Hz yenileme oranı ile 2160 x 1200 çözünürlük kullanıyor. Yenileme oranı için HTC Vive ile eşleşen, ancak bu cephede PlayStation VR’nin gerisindeki yüksek teknoloji ürünü. Ancak, en yeni bilgisayarların gücüne erişim sağlandığı için, Sony’nin kulaklık setinden çok daha fazla piksel çekiyor.

Oculus Touch denetleyicileri 2016 yılının sonuna geldi ve testlerimizle Rift’i VR kulaklık setinin tepesine kadar ittiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Oculus Rift platformu nihayet şirketin başlangıçta vaat ettiği VR deneyimini veren mükemmel bir bitmiş ürün. Şimdi fiyat hala boğaz bir konudur, bu yüzden herkes için olmayacak, ancak şu an elde edebileceğiniz en iyi çok yönlü VR kulaklıktır. Daha fazla bilgi için kesin Oculus Rift incelememizi okuduğunuzdan emin olun.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz