HTC’den Mobil Sanal Gerçeklik Başlığı Gelebilir!

HTC’nin yeni sanal gerçeklik ürünleri üzerinde çalıştığı, firmadan Samsung Gear VR ve LG 360 VR benzeri akıllı telefonlar ile kullanılabilen bir sanal gerçeklik başlığının gelebileceği ifade edildi.

HTC, Valve ortaklığı ile geliştirdiği HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünü geçtiğimiz günlerde satışa sundu ve 10 dakikada 15 binden fazla satış yaparak ürünün ilk meyvelerini topladı. Ancak gelen haberlere göre firma sadece HTC Vive ile yetinmeyecek ve yakın zamanda yeni sanal gerçeklik ürünleri gösterecek.

Bunu da Oku : HTC Vive, 10 Dakika’da 15 Bin Sattı!

HTC Creative Labs yöneticilerinden Drew Bamford, TechCrunch ile yaptığı bir konuşmasında HTC’nin birçok sanal gerçeklik ürünü üzerinde çalıştığını ve bunların içinde de akıllı telefonlara ve endüstriyel alana yönelik ürünlerin olduğunu belirtti. Yapılan bu çalışmaların sonucunda ürünlerin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bilinmiyor ancak belli ki HTC daha ucuz ve tüm kullanıcıların akıllı telefonları ile kullanabileceği bir sanal gerçeklik başlığı geliştiriyor.

HTC Vive ile üst sınıfa hitap eden ve Oculus Rift ve PlayStation VR gibi ürünlere rakip olan HTC, alt segmentte ise Cardboard, Samsung Gear VR ve LG 360 VR gibi ürünlerin de rakibi olmak istiyor olabilir. Özellikle Cardboard’ın bu pazarda milyonlarca sattığını düşünürsek HTC‘nin akıllı telefonlar ile kullanılabilecek bir sanal gerçeklik başlığı çıkarması oldukça mantıklı görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz