HTC’nin Akıllı Bilekliği Re Grip Ertelendi!

HTC, akıllı bilekliği Re Grip’in sağlık ve fitness odağında daha gelişmiş bir ürün olmasını istedikleri için yeni çalışmalara başlandığını ve bu yüzden çıkış tarihinin ertelendiğini açıkladı.

Tayvanlı mobil üretici HTC, geçtiğimiz Mart ayında MWC 2015 etkinliğinde giyilebilir teknoloji pazarı için Re Grip isimli bir akıllı bileklik geliştirdiğini açıklamış ve ürün dokunmatik ekranı ve GPS özelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Etkinlikte 199 dolarlık etiketi ile kısa süre sonra satışa çıkacağı belirtilen HTC Re Grip o gün bugündür hala piyasada değil.

Bunu da Oku : HTC Re Grip’e Dair Her Şey!

HTC’den de akıllı bilekliği için bir açıklama gelmeyince markanın severleri, meraklarını çeşitli platformlarda dile getirdi ve nihayet geçtiğimiz günlerde HTC‘den bir açıklama geldi. Firmadan gelen açıklamada HTC Re Grip‘in ertelendiği ve ürünün ancak yıl sonuna doğru piyasada yer alacağı belirtilirken ertelenme sebebi olarak ise akıllı bilekliğin sağlık ve fitness özelliklerinin kuvvetlendirilmesi ve pazardaki ürünlerle rekabet edebilir bir hale getirilmek istenmesi gösterildi.

HTC yaptığı açıklamada ürünün neredeyse hazır halde olduğunu ancak sağlık ve fitness odağında bazı çalışmaların ve bununla birlikte bazı kullanıcı testlerinin de yapılması gerektiğinin altını çizdi. Buradan elde edilecek geri bildirimler ile daha verimli bir ürün haline getirileceği belirtilen HTC Re Grip, aktivite takibi alanında pazarı zorlayacak gibi gözüküyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz