Hyundai Giyilebilir Robotunu Tanıttı!

Güney Koreli otomobil devi Hyundai giyilebilir bir robot tanıttı. Bu robot insanların aynı iş ile daha fazla verim almasını sağlayacak. 

Hyundai deyince herkesin aklına otomobil markası olduğu gelir ancak işin detayını bilenler Hyundai gibi birçok otomobil devinin aynı zamanda yeni teknolojiler geliştirmeye çalıştığını ve yeni ürünler ortaya çıkarmak istediğini bilir. Bu durumun son örneği ise Hyundai‘in geliştirdiği giyilebilir robot.

Bunu da Oku : Sanal Gerçeklik Deneyimi Uygun Fiyat İle Geliyor!

Giyilebilir teknoloji karşımıza genel olarak akıllı saat ya da sanal gerçeklik gözlüğü gibi ürünler ile çıksa da farklı ürünler de görüyoruz. Hyundai‘in geliştirdiği giyilebilir robot da bunlardan biri. Henüz prototip aşamasında olan bu giyilebilir robot insan gücünü en az şekilde kullanarak maksimum seviyede verim almak için tasarlanmış.

İnsan boyutunda olan ve bir insanın içine girmesi ile kullanılan bu robot gelen bilgilere göre içindeki kişinin 75 kiloya kadar çok rahat bir şekilde kaldırmasını ve taşımasını sağlıyor. Bu robotun diğer bir özelliği ise yüremede sıkıntı çeken kişilere yardımcı olması ve kolay bir şekilde yürüyebilmelerini sağlaması.

Yukarıdaki videodan kısa bir şekilde detaylarını izleyebileceğiniz Hyundai giyilebilir robotun ilerleyen yıllarda kullanımda olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz